Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
23 Ocak 2020 ( 38 izlenme )
Reklamlar

Tank-Palet özelleştirmesinde flaş gelişme!


Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), Sakarya Tank-Palet Fabrikası’nın özelleştirilmesinin iptali istemiyle Danıştay’da açtığı davanın reddedilmesinin ardından bu kez başvurusunu Anayasa Mahkemesine taşıdı.Danıştay 13. Dairesi, HKP’nin davacı olduğu Sakarya Tank-Palet Fabrikası’nın özelleştirilmesinin iptali talebiyle açtığı davada, önce yürütmenin durdurulması talebini reddetmiş, daha sonra da davayı esastan reddetmişti.

Bu karara karşı HKP temyiz yoluna başvurması üzerine de Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu (İDDK) temyiz talebini, gerekçe belirtmeden reddetti. Danıştay İDDK, bu kararı 6’ya karşı 9 oyla verdi.

Karara karşı oy veren 6 üye, özelleştirme işleminin anayasaya, yasalara, kamu yararına aykırı olduğu yönünde olduğu nedeniyle şerh düştü.

HKP de bunun üzerine Danıştay’ın nihai kararına karşı bu kez tam kanunsuzluk hali, hukuk devleti ilkesi ihlali ve etkili hak arama hürriyeti ihlallerine dayanarak anayasa mahkemesine başvurdu.

https://odatv.com/tank-palette-flas-gelisme-23012045.html

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Belediyeler el değiştirince istifalar hızlandı! 5.647 işçi Hak-İş’ten ayrıldı Erdoğan’dan EYT açıklaması! Kapıyı kapattı! Hükümetten jet kararname! Nişasta bazlı şekerin önü açıldı! Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi görevden alındı!