Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
14 Ağustos 2019 ( 91 izlenme )
Reklamlar

Türk-İş Başkanı Atalay’dan savunma: Ben işçileri utandıracak bir şey yapmadım


Türk İş Başkanı Ergün Atalay’ın, mikrofonu açık kalınca söylediği, “Uzasa işi karıştıracağız. En azından kapattım böyle” itirafı sosyal medyada büyük tepki topladı, Atalay, tepkiler sonrası yaptığı açıklamada, “Ben işçileri utandıracak bir şey yapmadım” diyerek, tüm işçilerin haklarını savunmakla mükellef olduğunu iddia etti.


Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay, bir televizyon programında konuk oldu. TİS görüşmeleri sırasında mikrofonu açık unutup “Uzasa işi karıştıracağız. En azından kapattım böyle” ifadelerini kullanan Atalay’a CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’den tepki geldi.

Özel kişisel twitter hesabından;

“Türk-İş Başkanı yüzde 15 zam talebiyle oturduğu masada yüzde 8’e imza atmayı “Uzasa işi karıştıracağız” sözleriyle açıklıyor. Uzatmadığınız şey; kamu işçisinin alınterinin, emeğinin karşılığına erişme hakkı, daha insani koşullarda çalışma ve yaşama ihtimali!” dedi.

Atalay: Beni tanıyan , bizim geçmişimizi bilenler…

Atalay, dün açık kalan mifrofonda duyulan cümleleriyle ilgili “Ben işçileri utandıracak bir şey yapmadım. Beni tanıyan , bizim geçmişimizi bilenler tanır.” dedi ve tepki çeken açıklamalarıyla ilgili kendini şöyle savundu;

“Ben işçileri utandıracak bir şey yapmadım. Beni tanıyan , bizim geçmişimizi bilenler tanır. Biz her zaman işçilerden yana olduk, olmaya da devam edeceğiz.

“BEN TÜM İŞÇİLERİN HAKLARINI SAVUNMAKLA MÜKELLEFİM”

Şimdi bir fabrikaya gidiyoruz. Sağıma geçici işçi, soluma ise kadroya geçen taşeron işçi var. Geçici işçiler, biz sana ne zamandır aidat ödüyoruz bizim kadroyu halledin diyor. Solumdaki işçi de maaşlarımızı düzenleyin diyor. Ben tüm işçilerin haklarını savunmakla mükellefim. Taşeron, geçici işçi, maaş zamları çözülene kadar ben bu sorunları dile getireceğim.”

EYT-ASGARİ ÜCRET

Emeklilikte yaşa takılanlar meselesini çözene kadar dile getireceğiz. Asgari ücret ve diğer tüm sorunlar çözülene kadar bunları dile getirmeye devam edeceğim.

NE OLDU?

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile bir araya gelmişti. Atalay, mikrofonların kapalı zannedip “Uzasa işi karıştıracağız. En azından kapattım böyle” demişti. Atalay’ın bu sözleri kamuoyunda büyük tepki çekmişti.


Türk-İş Başkanı mikrofonu açık unutunca yakalandı 'Uzasa işi karıştıracağız. En azından kapattım böyle !'

https://www.abcgazetesi.com/turk-is-baskani-atalaydan-savunma-ben-iscileri-utandiracak-bir-sey-yapmadim-34404

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kaşıkçı bulunamadan şok iddia! Kardeşi ve eşine infaz! Erdal Aksünger 'Erdoğan'ın atadığı kayyumlar yolsuzluk yapıyor !' AKP'den devralınan borç tabelaya sığmadı! ‘İhalelerin ve eşe dosta verilen kiralık araçların belgeleri kaçırıldı’