Home
25 Mayıs 2021 ( 21 izlenme )
Reklamlar

Türkiye'den Çin'e 6'ncı ve 7'nci ihracat trenleri yola çıktı!


Türkiye ile Çin arasında BaküTiflisKars Demir Yolu Hattı ve 'Demir İpekyolu' olarak adlandırılan orta koridor üzerinden geçen blok ihracat trenlerinin 6'ncı ve 7'ncisi, bugün Kartepe'deki TCDD Köseköy Lojistik Merkezi'nden hareket etti.


DHA'nın haberine göre, Türkiye ile Çin arasında yerli üretim melamin kaplı, yonga levha taşınan 6'ncı ve 7'nci Çin ihracat blok trenleri, Kocaeli'nin Kartepe ilçesindeki TCDD Lojistik Merkezi'nden yola çıktı.

Yerli üretim melamin kaplı yonga levha taşınan trenler, 12 günde 4 ülke geçtikten sonra Çin'in Xi'an kentine ulaşacak. Bu trenlerin Çin'e ulaşmasıyla daha önce ihracı yapılan buzdolabı, soğutucu, bor madeni gibi ürünlere bir yenisi daha eklenerek, Çin'e melamin kaplı yonga levha da ihraç edilmeye başlanmış olacak.

Bugüne kadar Türkiye'den Çin'e 5 trende 201 vagon ve 216 konteyner ile gerçekleştirilen 8 bin 500 tonluk ihracat, 6'ncı ve 7'nci trenlerin taşıdığı 2 bin 250 tonluk malzeme ile 10 bin 750 tona ulaşacak.


https://www.yenicaggazetesi.com.tr/turkiyedencine6ncive7nciihracattrenleriyolaciktiinsallahbirincitrengibiyolculukgebzedebitmez453471h.htm

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Pandemide hükümeti eleştirmişti: Cumhuriyet savcısı Eyüp Akbulut göreve iade edildi Atatürk devrimleri yine hedefte! AKP'li Özlem Zengin'e göre türban yoksa seçilme hakkı da yok! AKP'li Ahmet Hamdi Çamlı da vakıf kurdu! Yerli ve milliyim diyenler utanmalı! Miyonlarca dolar ödeyip Yunanistan'dan pirinç alıyoruz!