Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
08 Mart 2019 ( 96 izlenme )
Reklamlar

Türkiye’nin en tehlikeli provokasyonu, resmen yalan çıktı!

Erdoğan'ın dillendirdiği ve yandaş yazarların gündemde tutmaya çalıştığı Kabataş yalanı Gezi iddianamesinde kendine yer bulamadı.


Gezi Parkı eylemleri sırasında Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu’nun gelini Zehra Develioğlu’nun Kabataş’ta yarı çıplak, deri eldivenli, siyah bandanalı 80-100 kişi tarafından darp edildiği iddia edilmişti. Sabah gazetesi iddiayı, “Saldırı 52 saniyede gerçekleşti” başlığı ile manşetine taşımıştı.

Yandaş yazar Elif Çakır ise darp edildiğini söyleyen Zehra Develioğlu ile röportaj yapmıştı. ‘Olayın’ en önde savunucularından Elif Çakır’ın o dönemdeki avukatı Kabataş saldırısı iddialarının, kurgu ve düzmece olduğunu söylemişti. 2015’te yeni görüntülerin yayınlanmasının ardından böyle bir darp olayının yaşanmadığı ortaya çıkmıştı.

Geçtiğimiz günlerde Gezi Parkı eylemlerine ilişkin düzenlenen iddianame tamamlandı. İddianamede, aralarında oyuncu Memet Alabora ve Osman Kavala’nın da bulunduğu 16 kişiye ağırlaştırılmış müeebet ile hapis cezası istendi. 746 müştekinin bulunduğu iddianamede Kabataş yalancısı kendisine yer bulamadı.  Özgür Karaduman, yandaş yazarları Twitter paylaşımında etiketleyerek, ” İddianamede saldırı iddiası da yok, görüntü de yok. Ne dersiniz?” dedi.

'ta deri eldivenli Gezicilerin saldırdığı iddia edilen Zehra Develioğlu, Gezi İddianamesinin 746 müştekisi (suçtan zarar göreni) arasında yok. İddianamede saldırı iddiası da yok, görüntü de yok. Ne dersiniz? @elifcakirr@Balciceki@nagehanalci@abdulkdir_selvi@nibenka

221 kişi bunun hakkında konuşuyor


http://halktv.com.tr/turkiyenin-en-tehlikeli-provokasyonu-resmen-yalan-cikti-382499

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Referans diplomadan daha önemli oldu! Cumhuriyet düşmanı kitap liselere de girdi! Ordulu halci tepkili, Antalyalı nakliyeci ‘felç olduk’ diyor! ABD Genelkurmay Başkanı'ndan itiraf: "ABD, 8 bin PKK'lıyı eğitti!"