Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
11 Kasım 2017 ( 108 izlenme )

TÜYAP'ta Enis Berberoğlu izdihamı!

Bu yıl 36'ıncısı düzenlenen Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı'nda Enis Berberoğlu izdihamı yaşandı. CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat'ın imza törenini başlattığı CHP'li milletvekillerinin ve CHP İzmir eski İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir'in de katıldığı fuarda CHP'li tutuklu milletvekili Enis Berberoğlu'nun cezaevinde yazdığı 'Siz Yürürken Ben Yatarken Yazı-Yorum' kitabı imzalandı.

CHP'li milletvekilleri ve CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat öncülüğünde 36. İstanbul Kitap Fuarında tutuklu vekil Enis Berberoğlu'nun cezaevinde kaleme aldığı kitabı ‘Siz Yürürken Ben Yatarken Yazı-Yorum’ kitabı imzalandı.


İmza törenine CHP'li milletvekilleri Mustafa Balbay, Sezgin Tanrıkulu Gürsel Tekin, Engin Altay Utku Çakırözer, Barış Yarkadaş, Atilla Sertel, Eren Erdem, Tuncay Özkan, Berberoğlu’nun eşi Oya Berberoğlu ve CHP İzmir eski İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir de katıldı. 

Kitapları imzalayan vekiller 1 Aralık’ta yeniden yargılanmaya başlayacak Berberoğlu’nun tahliyesini istedi.

CHP’li vekillerden Eren Erdem, “Enis Bey’in adına bu kitabı imzalıyoruz. Kitap ikinci baskıya girmeden çıkacak inşallah” dedi.

Tuncay Özkan ise bütün amaçlarının yazarların kendi kitaplarını imzalayabildiği adil, özgür, barış içinde bir Türkiye olduğunu belirterek, “Az kaldı, karanlığın üzerine Mustafa Kemal’in güneşi doğacak” açıklamasını yaptı.

Mustafa Balbay, imza gününde Berberoğlu’nun okurlarla buluşması gerektiğini ifade ederek, “Dava çökmüştü zaten. 1 Aralık’ta Enis’in özgürlüğünü bekliyoruz. Artı 2018’de biraz daha nefes. Sözcü de şu an Gökmen Ulu’nun tahliyesiyle nefes aldı. Bir daha bu tür davaların açılmamalı için arşivlerde yer etmeli. En büyük vicdan halkındır” dedi.

‘BERBEROĞLU’NUN MORALİ ÇOK İYİ’

Bir diğer CHP’li vekil Atilla Sertel de, önceki gün Enis Berberoğlu’nu ziyaret ettiğini anlatarak, “Morali çok iyiydi. ‘Araştırmacı gazeteci olamadım ama, araştırmacı mahkum oldum, mahkememi arıyorum’ dedi. Mahkeme bulundu ve ben hukuka uygun karar vereceğine eminim” ifadelerini kullandı.

Barış Yarkadaş da bugün attıkları her imzanın adaletin bir an önce sağlanması için olduğunu söyledi. CHP Parti Meclis Üyesi İdris Akyüz ise şöyle dedi: “Hak ve hukuk yerini bulacak. Adaletin olmadığı bir ülkede herkes suçludur.”

Fuarın en ilgi gören etkinliğindeki imza gününde 'Adalet' vurgusu yapıldı.

Yedisinden yetmişine her yaştan katılımcının bulunduğu da gözlerden kaçmadı.

http://www.yurtgazetesi.com.tr/gundem/tuyap-ta-enis-berberoglu-izdihami-h58549.html

Bunlar da İlginizi Çekebilir