Home
25 Mart 2023 ( 9 izlenme )
Reklamlar

Ucuz et kuyruğunda bekleyen yurttaşlardan tepki: "Bizi yönetenler utansın. Hakkımızı helal etmiyoruz"


Ankara'da Et ve Süt Kurumu önünde ucuz et için saatlerde kuyrukta bekleyen yurttaşlar iktidara tepki gösterdi. Bir yurttaş, "Bizi yönetenler utansın. Hakkımızı helal etmiyoruz" dedi.Cumhuriyet'te yer alan habere göre, Ankara’da Et ve Süt Kurumu’nun (ESK) piyasanın yarı fiyatına sattığı et ve kıymadan birer kilo alabilmek için yurttaşlar uzun kuyruklar oluşturuyor. ESK’nin her geçen gün kuyruklar nedeniyle kentin lüks semti Çukurambar’daki cadde üzerinden Ulus’taki bir ara sokağa kaydırılan satış noktasında yurttaş saatlerce sıra bekliyor.

1 kilo kıyma için saatlerdir beklediğini belirten bir yurttaş, “Bizi yönetenler utansın” diyor. ESK’nin piyasanın yarı fiyatına et vermesine değinen bir yurttaş, “100 lira için bu çile çekilir mi? Geldiğime pişmanım, bir daha gelmem” şikâyetinde bulundu. 

"HAKKIMI HELAL ETMİYORUM"

Engelli bir yurttaş ise “Vatandaşın halini görüyorsunuz. Durumum iyi olsa sakat halimle buraya gelir miyim? Sokağın haline bakın pislik içinde, kötü kokuyor. Yönetenlere hakkımı helal etmiyorum” dedi.

Yurttaşlar Altındağ, Mamak, Pursaklar gibi orta sınıfın ağırlıklı yaşadığı semtlerde birer şube açılmasını istedi.Uygulamanın “göz boyama” olduğunu belirten yurttaşlar satış noktalarının artmasını istiyor.  

KRT

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hastanelerde 'cinsel istismar' rezaleti! Sağlık Bakanı Koca, güncel tabloyu açıkladı: Can kaybı 5.613'e, vaka sayısı da 226.100'e yükseldi! Resmi genelge yok 'RT' var: Bakanlık, Valiliğin açıklamasını paylaştı Zor durumdaki 9 AVM'ye süre verildi