Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
30 Aralık 2019 ( 6661 izlenme )
Reklamlar

Yeni havaalanına uçak inemiyor!


İstanbul Havalimanı bugün dünyada en fazla rötarın yaşandığı havaalanı oldu. İki gündür etkili olan yağış ve şiddetli rüzgar nedeniyle hava trafiği de olumsuz etkilendi.
İstanbul’da iki gündür etkili olan sağnak yağış ve şiddetli rüzgar, hava trafiğini olumsuz etkiliyor. İstanbul Havalimanı’na iniş yapamayan uçaklar Marmara Bölgesi üzerinde tur atmak zorunda kaldı. Dünyadan havacılık verilerine göre İstanbul Havalimanı bugün dünyada en fazla rötarın yaşandığı 5. havalimanı oldu.

UÇAKLAR MARMARA BÖLGESİNDE TUR ATIYOR
Airporthaber’e göre, İstanbul Havalimanı’na inecek uçaklar hızı 45 knota kadar çıkan rüzgar nedeniyle iniş yapamazken, Marmara Bölgesi üzerinde tur atmak zorunda kaldı. Bazı uçaklarsa iniş yapmayı denedi ancak şiddetli rüzgar nedeniyle pisti pas geçmek durumunda kaldı.

Dünyadan havacılık verilerini sunan flightradar24 sitesine göre, İstanbul Havalimanı bugün dünyada en fazla rötarın yaşandığı 5. havalimanı oldu.

Olumsuz hava şartları nedeniyle İstanbul Havalimanı’ndan kalkış yapacak uçaklarsa yaklaşık yarım saatlik gecikmelerle havalanabiliyor.

Dünyadan havacılık verilerini sunan flightradar24 sitesine göre, İstanbul Havalimanı bugün dünyada en fazla rötarın yaşandığı 5. havalimanı oldu.

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/yeni-havaalanina-ucak-inemiyor-5538899/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yeni Şafak'tan İsmet İnönü'ye ağır itham! İBB borç batağında: Her yıl artıyor! Erken seçim tartışmaları gündemde. Peki anketler ne diyor? Seçim bitti zamlar geliyor!