Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
29 Mayıs 2019 ( 49 izlenme )
Reklamlar

Zümrüt Apartmanı kitabının yayıncısı teslim oldu!


Pedofili ifadeler içeren iğrenç kitap Zümrüt Apartmanı'ın yayıncısı Alaattin Topçu, emniyete teslim oldu. Topçu daha sonra adliyeye sevk edildi.Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, hakkında soruşturma başlatılan “pedofili” içeren ifadelerin bulunduğu kitabın basıldığı yayınevinin sahibi Alaattin Topçu, emniyete teslim olduktan sonra gözaltına alındı.

Alaattin Topçu

Alınan bilgiye göre, Kültür ve Turizm Bakanlığının suç duyurusu üzerine, Abdullah Şevki hakkında, kaleme aldığı kitapta yer alan bazı ibareler nedeniyle Türk Ceza Kanunu’nun 226. maddesi uyarınca “müstehcenlik” suçundan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatılmıştı.  Şevki’nin, soruşturma kapsamında gözaltına alınmasının ardından Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğüne gelen kitabın basıldığı yayınevinin sahibi Alaattin Topçu da emniyete teslim olduktan sonra gözaltına alındı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından yapılan açıklamada, söz konusu kitaptaki ifadelerin, Türk Ceza Kanununun 226. maddesine aykırılık teşkil ettiği gerekçesiyle yazar, basım ve dağıtımını yapan kişiler hakkında yasal işlemlerin yapılması için Bakanlık Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünce gerekli yasal sürecin başlatıldığı, ilgililer hakkında da suç duyurusunda bulunulduğu belirtilmişti.

ANKARA (AA)

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/igrenc-kitabin-yayincisi-teslim-oldu-4974910/

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'2 bin terörist Türkiye'ye giriş yaptı' iddiası! Küba, koronavirüs tedavisinde etkili olan ilaçlar için garanti verdi! Vatandaşa ‘Terbiyesizlik yapma lan’ diyen kaymakama ödül gibi ceza! Atatürk düşmanı gazeteden oy isteyen DSP şimdi de 'CHP kapatılsın' dedi!