Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
10 Eylül 2019 ( 4 izlenme )
Reklamlar

Bayram tatilinden dönen Suriyelilerin sayısı 37 bini buldu!


Bayram tatili için ülkelerine dönen Suriyeli sığınmacıların Türkiye’ye dönüşü sürüyor. Ramazan ve Kurban Bayramları için ülkelerine giden 60 bini aşkın Suriyelinin 37 bini Türkiye’ye döndü.

Ramazan ve Kurban bayramlarını ülkelerinde geçiren Suriyelilerin, Kilis'teki Öncüpınar Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye dönüşleri sürüyor. Şu ana kadar 37 bin Suriyelinin döndüğü belirtildi.

Ramazan Bayramı için 17-31 Mayıs ile Kurban Bayramı için 22 Temmuz-9 Ağustos'ta Kilis Valiliği'nin izniyle ülkelerine giden 60 bini aşkın Suriyelinin dönüşleri devam ediyor.

Suriye'nin Babul Selam Sınır Kapısı'na işlemlerini yaptıran Suriyeliler daha sonra Öncüpınar Sınır Kapısı'na geliyor.

Göç İdaresi ile pasaport polisi tarafından işlemleri yapılan Suriyeliler, gümrük görevlilerinin son kontrollerinden sonra Kilis üzerinden Türkiye'ye giriş yapıyor.

Ramazan ve Kurban bayramlarında ülkelerine giden Suriyelilerden şu ana kadar 37 bininin Türkiye'ye döndüğü öğrenildi. Suriyelilerin dönüşünün, 31 Aralık'a kadar süreceği belirtildi.

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/bayram-tatilinden-donen-suriyelilerin-sayisi-37-bini-buldu-248403h.htm

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

1 milyon adet FETÖ hatıra parası hala tedavülde! Konya’da iğrenç olay! 3 Afgan gözaltına alındı! Milli Eğitim gerici vakıflara teslim: Çocukları çekmek için para ödülünü kullanıyorlar AKP'li başkan, eski başkanının ekibini tasfiye etti, korumasını ve eşini müdür yaptı!