Home
12 Şubat 2022 ( 16 izlenme )
Reklamlar

Elektrik faturalarına karşı 'ışıkları kapatıyoruz' kampanyası


İstanbul’da bir araya gelen çeşitli sivil toplum örgütleri, siyasi partiler ve dernekler "Artan elektrik faturalarına karşı "5 dakika ışıkları kapatma" çağrısı yaptı.

Gerçek Gündem'in haberine göre, grubun yaptığı çağrı şöyle oldu:

Elektrik faturalarındaki soyguna dur demek için 13 Şubat da başlayarak bir hafta boyunca her akşam 21.00'da ışıkları kapatıyoruz.

İstanbul’da siyasi partilerden demokratik kitle örgütlerine, kadın örgütlerinden ekoloji örgütlerine, dayanışma meclislerinden derneklere geniş bir bileşenle başta enerji olmak üzere halkın hayatını giderek zorlaştıran zamlara karşı bir araya geldik. Biz bu zamları geri aldıracağız.

Ekonomik krizin, enerji hakkımızın bir avuç şirketin karı için piyasalaştırılmasının, elektriğin toptan satış bedelinin üzerine eklenen şirket bedellerinin, kara kışta yaşanan elektrik kesintilerinin faturasını ne bir ayda eriyen ücretlerimizle ne de hayatlarımızla ödemek istemiyoruz.

Ülkenin dört bir yanında zamların geri alınması için eylemdeyiz. Şimdi de herkesi 13 Şubat Pazar akşamı saat 21.00'da 15 dakika boyunca ışıkları kapatmaya çağırıyoruz.

Zamlar Geri Alınsın!

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Benzine zam, motorine indirim geliyor Atatürk'ün kurduğu kurumda neler oluyor? "Bazı FETÖ kalıntıları ve menfaat çeteleri..." ‘Ölüm listesi’ hazırlayan Noyan hakkında takipsizlik kararı! Hakan Atilla davasında flaş gelişme! Başsavcılık en az 15 yıl hapis cezası istedi!