Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
09 Nisan 2018 ( 352 izlenme )
Reklamlar

İstanbul'da deprem! İBB'de dev operasyon

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde deprem etkisi yaratacak operasyon…

Adalet ve Kalkınma Partisi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) grup yönetiminde geniş çaplı bir değişiklik yapıldı. Grup Başkanvekili Temel Başalan ve İmar Komisyonu Başkanı Hadi Diler görevden alındı. AK Parti'nin yeni grup başkanvekili Ömer Lütfi Arı oldu.

İBB'nin AK Parti Grup Başkanvekilliği için meclis üyeleri seçime gidiyor. Alınan bilgilere göre göre Selim Temurci'nin görevden alınmasından sonra AK Parti'nin yeni İstanbul İl Başkanı olan Bayram Şenocak ile birlikte İBB grup yönetiminde de önemli değişiklikler yapıldı.

Sözcü’de yer alan habere göre, AK Parti Grup Başkanvekili Temel Başalan'ın yerine 2004 yılından beri meclis üyeliği yapan Ömer Lütfi Arı getirildi. Güngören'den meclis üyesi Ömer Lütfi Arı daha önceki dönemlerde AKP Grup Başkanvekili yardımcılığı yapmıştı.ibb.jpg

İMAR KOMİSYONU BAŞKANI DEĞİŞTİ

İmar Komisyonu'nun AK Partili Başkanı Hadi Diler, başkan vekili Maliki Ejder Batur, raportör Serhan Kural'ın da komisyondaki görevlerinin sona erdiği öğrenildi. İmar Komisyonu Başkanlığı'na Güngören'den Meclis Üyesi Yüksel Akyol'un getirildiğini iddia edildi.

CHP’DEN AÇIKLAMA

CHP'li Meclis Üyesi Hüseyin Sağ, “İstanbul'da imarı yöneten ekip AK Parti İstanbul İl Başkanı, İBB AK Parti Grup Başkanvekili ve İmar Komisyonu başkanıdır. İl başkanının değişmesinin ardından grup başkanvekili ile İmar Komisyonu başkanının da değişmesi kaçınılmazdı. Bu yeni ekip İstanbul'un imarını nasıl şekillendirecek göreceğiz” ifadelerini kullandı.

https://www.siyasetcafe.com/istanbulda-deprem-ibbde-dev-operasyon-33363h.htm

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hulki Cevizoğlu 'Atatürk ve Hz. Muhammed'in Sahabeleri gelse, Erdoğan'dan yüksek oy alamaz !' Milli Eğitim Müdürü, okulda gerici Nurettin Yıldız'ın kitaplarını dağıttırdı! CHP'li Çaykara: Atatürk'e hakaretin hesabını verecek! İmam hatiplileri deist yapan 100 soru... “Ya Hıristiyan veya ateistler haklıysa?"