Haber, Eğlence, Siyaset, Eğitim
16 Mayıs 2020 ( 95 izlenme )

Kayyum olarak atanan Vali ilk iş odasına Erdoğan portresi astırdı!


İçişleri Bakanlığı tarafından HDP'li Siirt Belediyesi'ne kayyum olarak atanan Vali Ali Fuat Atik, ilk icraat olarak makam odasına Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çok sayıda portresini astırdı.Bakanlık tarafından Siirt'e Vali Ali Fuat Atik, Baykan'a Kaymakam Mehmet Tunç, Kurtalan'a ise İhsan Emre Aydın, belediye başkan vekili olarak görevlendirildi. Kayyum atamalarının ardından polis, belediye binalarının çevresini abluka altına aldı.

Atik makam odasına İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun fotoğraflarını da astırdı. Kayyum Atik, yoğun güvenlik önlemleri altında, Erdoğan ve Soylu'nun fotoğraflarını taşıyan korumalarla birlikte belediye binasına geldi. Astığı fotoğraflarla makam odasında basın toplantısı gerçekleştiren Atik, ayrıca belediyenin Twitter hesabından Erdoğan ve Soylu fotoğrafıyla verdiği pozu da paylaştı. Paylaşımda, "Siirt Belediyesi Başkan Vekili olarak görevlendirilen Sayın Valimiz Ali Fuat Atik görevine başlamıştır" denildi.

Ayrıca, Siirt Belediyesi internet sitesi de, görevden alınan belediye eşbaşkanlarının yaptığı faaliyetlerin duyuru ve haberlerinin silinmesi için "tadilata" alındı.


http://www.krttv.com.tr/gundem/kayyum-olarak-atanan-vali-ilk-is-odasina-erdogan-portresi-astirdi-h35553.html

Bunlar da İlginizi Çekebilir